V rámci fyzioterapie v gynekologii řeším funkční ženskou neplodnost (Metoda Ludmily Mojžíšové), dále vám mohu pomoci od menstruačních bolestí, bolestí při pohlavním styku, bolestí v pánevní oblasti a kostrče nejasného původu. Pomáhám zmírnit obtíže spojené s obdobím klimakteria (přechodu).
Tyto gynekologické patologie mají souvislost s funkčními poruchami pohybového aparátu a také ovlivňují strukturu pohybového aparátu. Gynekologické potíže bývají subjektivně vnímány jako bolesti v kříži a bederní oblasti. A naopak nález v oblasti bederní páteře může mít podíl při vzniku gynekologických poruch. Proto je potřeba důsledné kineziologické vyšetření.
Zabývám se také fyzioterapií před otěhotněním, během těhotenství a po porodu – zde se koncentruji především na pánevní dno, ošetření pooperačních jizev, ale také na zlepšení celkové kondice během kterékoliv fáze těhotenství. Častým problémem v souvislosti s porodem je diastáza (rozestup) břišních svalů. Používám efektivní a cílené cvičení k normalizaci funkce břišních svalů, takže již brzy jsou vidět výsledky. Cvičení zaměřuji individuálně s ohledem na jednotlivé trimestry těhotenství a využívám v terapii i prvků gravidjógy a spirální dynamiky.
Cvičení v těhotenství je velkým přínosem nejen pro budoucí maminky, ale je důležité i pro vývoj plodu. Zároveň je prevencí bolestí zad, poporodních komplikací (např. inkontinence, pokles pánevních orgánů, oslabení svalů pánevního dna).
Od 36. týdne těhotenství doporučuji provést předporodní uvolnění svalů pánevního dna, které usnadňuje porod, ovlivňuje zkrácení 1. doby porodní a urychlení otevírání během porodu.
Tejpování v těhotenství i po porodu – slouží jako prevence bolestí zad, diastázy břišních svalů a bolestí břicha. Tejpování též podporuje tvorbu mléka při kojení a pomáhá při zánětu prsu při kojení.